Технологія укладання ламінату

Виконуємо укладку ламінату та ін. Підлогових покриттів. Ламінат гарне покриття для підлоги для кухні та кімнати. Вартість укладання ламінату від 80 грн. м.кв.
Укладка ламината

Покрокова інструкція укладання ламінату

Ламінат – поширене підлогове покриття, що на вигляд нагадує паркет. Дошка ламінату складається з 4 шарів і покривається захисною плівкою. Всі матеріали екологічно чисті, стійкі до пошкоджень і міцні. За своєю ціною ламінат набагато вигідніше інших підлогових покриттів. Він практичний в догляді. Для його укладання не потрібно мати спеціальних навичок. А це значно економить гроші і приносить задоволення від самостійно виконаної роботи.

Для укладання ламінату необхідні наступні інструменти і матеріали:

– молоток (дерев’яний, гумовий або звичайний);

– лобзик (електричний або ручний);

– брусок з дерева;

– струбцина – для монтажу ламінату біля стін;

– лінійка і маркер (або олівець);

– дерев’яні кілочки;

– поліетиленова плівка (для укладання ламінату на бетонований підлогу);

– власне сам ламінат;

– полімерна (бітумна) підкладка.

Підготовчий етап

Ламінат можна стелити на різні покриття. Головна вимога – щоб підстава була рівною. Так, основою для ламінату може бути паркет, дерев’яна підлога або бетон. Дерев’яне покриття не повинно мати ущелин і видавати скрипучі звуки. При необхідності потрібно закрити всі нерівності фанерою, використовуючи для кріплення саморізи. Пол не повинен хитатися. Все що скріплюють елементи повинні знаходитися глибоко в дереві.

Бетонна поверхня повинна бути чистою і гладкою. За допомогою рівня можна перевірити площину статі на відповідність вимогам. Якщо в поверхні є поглиблення, їх необхідно закрити. При відсутності будь-яких відхилень можна починати укладання ламінату.

Придбання матеріалів

Дуже важливий момент покупки матеріалів. Для цього попередньо потрібно визначити колір, візерунок, розмір, а також виробника цього типу покриття. На сьогоднішній день багато країн роблять 4 основні класи ламінату. У цьому випадку не слід економити і вибирати найдешевшу продукцію. Кращим за ціною і якістю для домашнього використання буде 32 клас.

Кількість необхідного ламінату точно відповідає квадратурі статі. При цьому потрібно звертати увагу на кількість дощок в пачці. Найчастіше купленого матеріалу може бути трохи більше, ніж необхідно. Так що про недостатньому матеріалі турбуватися не потрібно.

Разом з ламінатом слід купити підкладку. Вона необхідна для утримування тепла під підлогою, а також для захисту покриття від проникнення вологи. Площа підкладки також відповідає площі статі. Її товщина може бути від 1 мм до 1 см. Для поліпшення теплоізоляції використовують підкладку з покриттям з фольги.

Покрокова інструкція укладання ламінату

Першою йде укладання підкладки. Якщо підстава підлоги бетонне, на нього для пароізоляції в першу чергу укладають поліетиленову плівку. Підкладка укладається впритул до стіни без допомоги клею. Краще її стелити по черзі з ламінатом, що не закриваючи підкладкою відразу всю підлогу.

Далі слід укладання ламінату. Не потрібно починати збірку ламінату відразу ж в день придбання. Краще дати йому полежати в кімнаті, призначеної для покриття. Для захисту від перепадів температури від стіни завжди потрібно залишати 10-міліметрову щілину. Для цього призначені дерев’яні кілочки, зазначені вище в переліку інструментів.

Ламінат укладається уздовж стіни навпроти входу в кімнату і безпосередньо на підкладку. Візуально приховати стики допоможе розташування рядів покриття перпендикулярно по відношенню до вікна. Для з’єднання частин матеріалу обробки застосовують спеціальні замкові пази.

Для запобігання зсуву панелей застосовують наступний спосіб укладання. Після установки розпірки уздовж стіни, починаючи з лівого кута кімнати, укладається перший лист ламінату. Відстань між панелями на початку укладання не повинна перевищувати 10 см.

Другий ряд починається з половинки ламінату, розрізаної лобзиком. За обрізаної панеллю ставиться ціла. Панелі першого і другого ряду з’єднують під кутом 20 ° з натиском вниз, не залишаючи щілин. Для міцності стики підбивають молотком. При цьому потрібно ударяти не по матеріалу, а по дерев’яного бруска, поставленого до останнього ряду ламінату.

Такий спосіб укладання триває до протилежної стіни. Панель останнього ряду необхідно обрізати, так як її ширина може перевищувати незаповнений покриттям простір. Відрізаючи непотрібну частину ламінату, слід враховувати відрізок в 10 мм, який ми залишаємо уздовж всіх стін. Киянка і струбцина використовуються для з’єднання останнього ряду покриття.

Якщо в кімнаті є водопровідні труби, панелі розрізаються в місцях їх проходження, і з обох сторін лобзиком випіліваются отвори потрібного розміру. Готові частини фіксуються спеціальним клеєм і укладаються звичайним способом.

Важливо пам’ятати, що у дверей також необхідно залишати щілини, як біля стін. Всі інші ряди ламінату укладаються в шаховому порядку для кращої фіксації. Парні ряди починаються з цілих панелей, а непарні – з половинок. Після укладання останнього ряду до підлоги прикріплюється плінтус. На цьому укладання ламінату завершена.

Замовити послугу прямо зараз!

2012-2020 © Компанія "Ремонти". Всі права захищені

Надішліть заявку і ми з Вами обов'язково зв'яжемося!