Укладання плитки керамограніта ремонт ванних під ключ

Якщо Ви звернетеся до нас, то укладання плитки пройде максимально швидко, а всі роботи будуть проведені на найвищому рівні якості.
Услуги

Укладання плитки в квартирі

Укладання плитки від професіоналів – затишне рішення для любителів комфорту

Поява нових видів оздоблювальних матеріалів аніскільки не знизило популярність класичного способу облицювання стін і підлоги в ванних кімнатах, туалетах і кухнях міських жителів. Навпаки, різноманітність текстур і колірної гами керамічної, клінкерної плитки і керамограніта, поява нових форм і серій пропонують громадянам широкий простір для фантазії і створення унікального дизайну приміщень.

Якщо вибір матеріалу для підлоги або стін повністю лежить на власнику квартири і залежить від його естетичних уподобань і фінансових можливостей, то укладання плитки на підлогу необхідно довірити професіоналам. Фахівці ж, маючи багаторічний стаж, виконають необхідний обсяг робіт, причому прайс може приємно здивувати навіть найвибагливішого і економного клієнта.

Чому варто довірити укладання плитки для підлоги майстрам? Це необхідно зробити з кількох причин. По-перше, самостійна робота по обробці стін і підлоги тільки здається дешевше, ніж у професіоналів. У більшості випадків, витрати на матеріал, клей і інструменти перевищать суму, яку ви планували зекономити.

Справа в тому, що оздоблювальний матеріал доведеться різати, а щоб зробити це рівно, красиво і економно, потрібен професійний інструмент і відповідна кваліфікація. Тільки в цьому разі, не буде великої кількості зіпсованої плитки, а облицьована стіна порадує вас витонченою обробкою.

Купувати такий інструмент занадто витратно, також як брати його в оренду. В цьому випадку, власник квартири не тільки викидає гроші, а й змушений робити ремонт. Сумнівна економія, чи не так, враховуючи, а чи зможе він зробити це максимально естетично.

Тут спливає ще один негативний аспект при виконанні таких робіт самостійно – це якість і довговічність облицювання. На перший погляд здається, що укладання плитки у ванній без запрошених спеців буде набагато дешевше. Але, як показує практика, затишний інтер’єр через якийсь час, починає зникати – кахель на стінах або керамограніт на підлозі відпадає, що вимагає додаткових витрат часу і грошей.

Та й на нерви це діє. Крім того, навряд чи середньостатистичний житель зможе покласти плитку краще фахівця, так, щоб нова стіна радувала око ідеальним візерунком.

Такі нюанси необхідно враховувати як при обробці підлоги і стін, так і при інших видах опоряджувальних робіт. При грамотному підході, тобто звернення до спеціалістів, які знайдуть оптимальні рішення, господар житла одержує не миттєву вигоду, а якісний, витончений і довговічний ремонт, який буде радувати його і членів сім’ї довгі роки.

Перш ніж приступати до укладання плитки необхідно узгодити і розрахувати розташування плитки по стінах. Коли розкладка плитки затверджена, можна замішувати клейовий розчин і приступати безпосередньо до плитковим робіт. Не використовуйте найдешевші суміші – вони часто дуже низької якості. Взагалі, уважно поставтеся до вибору клею – краще купувати його в спеціалізованих магазинах – так ви майже не ризикуєте «нарватися» на підробку. Змушують розчин – простіше простого: налийте в ємність трохи (десь з літр) води і починайте сипати туди суху суміш, поки вона не утворює горбок. Потім починайте перемішувати (краще і набагато швидше – міксером) – повинна утворитися консистенція «густі вершки». У процесі замішування ви побачите, чи потрібно додати ще води або суміші. Занадто густий розчин може не дати потрібної для надійного приклеювання адгезії, а надто рідкий дасть велику усадку. До речі, не варто відразу замішувати «ціле відро», тим більше, що перший «прогін» кахлю займе більше часу, ніж інші.

Як правило, кожен майстер укладає плитку так, як йому зручно. Я розповім вам про свою методику, суть якої в тому, що до того, як приклеїти плитку, я змащую підставу під неї тонким шаром плиткового клею. Таким же чином змащую і монтажну площину самої плитки, і тільки потім рівномірно наношу на неї шар розчину (товщиною приблизно 1 см.), Який підрівнюю гребінкою або зубчастим шпателем. Щоб на краях плитки не було зайвого розчину, я намагаюся відразу наносити його з невеликим відступом від краю. У будь-якому випадку, зайвий розчин ретельно прибираю – адже він «полізе» через шви, які потім замучить вичищати. До речі, при підгонці безшовної плитки інакше ніяк і не вийде. Не забувайте про це – не полінуйтеся очистити шви, в які все ж «виліз» клей, поки він не «вкляк».

Чим же хороший цей спосіб укладання керамічної плитки? При такій «промазки» застосовується негустий клей – тому плитку можна не “прибивати», цілком достатньо щільного натиску до потрібного рівня. Фіксація просто відмінна – і клею менше витрачається. Щоб бути впевненим у надійності закріплення, придавлює слід з розрахунком того, що смужки від гребінки стиснуться приблизно наполовину.

Важливий момент – товщина клейового шару під укладку. На будь-якій упаковці з клеєм є таблиця із зазначенням того, гребінку з яким зубом слід використовувати з урахуванням розмірів плитки. Останній раз я облицьовували ванну кахлем 30х90 см, тому працював гребінкою з зубом 12 мм. Також зверніть увагу на те, плитку яких розмірів здатний витримати розчин по гарантії виробника.

Різка керамічної плитки

У моїй практиці була тільки пара «чудо-випадків», коли вся плитка «пішла» цілої. Уривок плитки під необхідні конфігурацію і розмір – це одна з супутніх робіт з укладання кахлю. Розрізання плитки «по прямій» я проводжу за допомогою плиткоріз. Коли необхідно відрізати невелику частину, або лінія відрізу – крива, то я користуюся болгаркою (з «алмазним» кругом). Для цього можна використовувати і спеціальний верстат, але я цілком обходжуся болгаркою. Якщо у вас взагалі немає ніякого інструменту, можете «ламати» плитку «по-старому» – це вже вам вирішувати, «наламати» неправильно можна і «квадрат», який коштує грошей.

Окремо хочеться зупинитися на подрезке зовнішніх кутів. Зараз у продажу є спеціальні куточки з пластика (вони просто одягаються на кут плитки), за допомогою яких легко можна приховати всі нерівності. Професіонали їх зазвичай не використовують – що це за кераміка – з якимись пластиковими «наконечниками». А при укладанні дорогою, високоякісної плитки такий варіант, як мені здається, абсолютно неприйнятний. Якщо акуратно різати, то гарний зовнішній кут можна отримати без додаткових «аксесуарів». Без болгарки або верстата тут вже ніяк не обійтися. Плитка пиляється обов’язково з тильного боку – до самої глазурі, яку і потрібно намагатися не пошкодити. Кут краще зробити трохи більше 45o – щоб полегшити при укладанні зведення зовнішнього кута. Для фіксації останнього (до висихання розчину) добре використовувати скотч або малярську стрічку – це запобіжить «розповзання» плитки «по розі».

Крім розрізання кахлю, вам, швидше за все, доведеться виконати в ньому і отвори. Це можна здійснити двома способами. Отвори невеликого діаметра свердлять спеціальним «свердлом-стрілою», призначеним для скла та кераміки. Великі отвори висвердлюють коронками (з алмазним / вольфрамовим напиленням). Для того різання квадратних дір я користуюся тією ж болгаркою: заздалегідь прорізаю плитку з тильного боку таким чином, щоб коло не “випиляв» на глянцевому частини кераміки «зайвого». Це досить зручно і швидко.

Деякі «плиткові» нюанси

Обов’язково врахуйте той факт, що плитка не повинна стикатися з поверхнями, які «схильні» до деформації. Класичний приклад – чавунна ванна: вона добре нагрівається від гарячої води, при цьому досить значно змінюючи розмір. Звичайно, «на око» ви це не помітите, але виникає деформація може цілком змусити «відстрелити» плитку, що примикає до краю ванни. Щоб уникнути подібних неприємностей між плиткою і площиною ванни слід завжди залишати зазор – не менше 2 мм. Шовні простір потрібно гарненько залити еластичним герметиком. Зараз «силікон» випускається не тільки білого кольору – можна навіть спробувати підібрати герметик «під плитку».

Укладання керамічної плитки зазвичай ведеться рядами по горизонталі, при цьому можна працювати відразу на два «фронту» – і в санвузлі, і у ванній кімнаті. За один день у вас якраз повинен вийти повноцінний ряд. Перевага такого способу полягає в тому, що якщо на наступний день ви вирішите переробити все заново, то це буде нескладно. За одну ніч розчин не сильно «схопиться» – кахель добре зніметься шпателем або кельмою. Очистивши плитки від клею, можна знову їх використовувати. Складніша справа з демонтажем плитки, яка знаходиться між рядами (тим більше, якщо розкладка – безшовна). В даному випадку я користуюся своєю незамінною болгаркою – відступивши пару сантиметрів від країв, вирізаю «квадрат» в такій плитці. Центр я «без особливого ентузіазму» видовбую перфоратором або молотком, а потім обережно вичищаю залишилася «рамку».

Ширина шва між плитками

Ця відстань повинна бути таким, щоб це виглядало красиво. Якісна плитка дуже рівна, і в цьому випадку добре виглядають тоненькі шви. Оптимальна ширина шовного простору при укладанні таких кахлів становить 0,5-2 мм. Однаковий зазор витримується за допомогою пластикових хрестиків для «плиткових» робіт. У продажу є хрестики різної товщини. При зазорі 0,5 мм. я використовую леза від канцелярського ножа. Взагалі, проводити облицювання кахлем можна взагалі «впритул» – але в цьому випадку існує ймовірність розтріскування плитки при температурному розширенні.

Укладання плитки для підлоги

Після завершення укладання по стінах переходять до підлогової плитки. Статеве плитку важче «підганяти» за розміром – вона набагато міцніше кераміки для облицювання стін. Тому спочатку і проводять монтаж підлогового покриття, а після «спокійно» доповідають відсутній ряд на стіні. Крім того, таке з’єднання площин має кращу стійкість до протікання. Найбільш важко розрізати керамічний граніт – у нього не тільки міцна глазур, а й серцевина. Раджу використовувати для різання хороший «алмаз», з дешевими колами тільки намучиться.

Загалом принцип монтажу плитки на підлогу ідентичний «стіновий» методикою. Але є і деякі особливості: спочатку на прогрунтовану стяжку наноситься розчин, що клеїть, після (безпосередньо під місцем приклеювання плитки) рівномірно наноситься ще один шар розчину, за яким «проходять» гребінкою. Потім плитку, також промазану тонким шаром клею, укладають на своє місце. При рівній стягуванні і великому розмірі статевої плитки процес укладання піде швидко – площину «за замовчуванням» вийде рівною, потрібно просто стежити за сходженням кутів.

Замовити послугу прямо зараз!

2012-2020 © Компанія "Ремонти". Всі права захищені

Надішліть заявку і ми з Вами обов'язково зв'яжемося!